Firemní aktuality

06.04.2023

Velikonoční akce

ŠETŘIT ENERGII A ZVÝŠIT VÝKON? Řešení nabízí FREKVENČNÍ MĚNIČ

05.04.2023

Akce na ND společnosti PTVCZ

Akce na ND společnosti PTV CZ

24.03.2023

Řezání železničního kola

Řezání železničního kola technologií vodního paprsku PTV

Firma PTV, spol. s r.o., byla v únoru 1991 založena odborníky, kteří technologii vysokotlakého kapalinového paprsku ( dále jen VKP) prosadili ve východní Evropě již v roce 1986 jako zástupci firmy FLOW Int. - USA. Firma FLOW vyvinula vysokotlaké čerpadlo pro použití v kosmickém programu a jako vůbec první na světě zahájila v roce 1971 komerční využití této technologie. Z počátečního období zaměřeného pouze na obchod se firma přeměnila na firmu zaměřenou na výrobu s důrazem na vlastní vývoj.První čerpadlo vlastní konstrukce bylo uvedeno na trh v roce 1996, první komplexní systém včetně CNC X-Y stolu v lednu 2000.  Vysokotlaké komponenty používané v čerpadlech jsou výrobkem firmy H2OJET, USA, se kterou byla zahájena spolupráce v roce 2001.

PTV nabízí

  •  Absolutně největší zkušenosti v oblasti vodního paprsku ve východní Evropě – již téměř 700 instalací pracovišť obsahujících více než 600 CNC X-Y stolů vlastní výroby
  •  Více než 70 vysocekvalifikovaných pracovníků, z nichž řada má více než 25 let zkušeností v oblasti vodního paprsku
  • Širokou škálu technických řešení zahrnujících jak standardní výrobky, tak i ekonomické varianty, speciální aplikace ale i  individuální požadavky zákazníka na techniku, rozměry strojů či jejich aplikace. Vysoká flexibilita je základním přístupem k požadavkům zákazníka.
  • Rozsáhlý sklad provozních materiálů a náhradních dílů.
  • Zkušený tým odborníků vykonávajících servisní podporu, v případě potřeby i v režimu 24/7.
  • Zkušenosti s dodávkami systémů do zahraničí, výrobky PTV, s r.o. jsou již  nainstalovány ve 36 zemích Evropy, Asie a Ameriky.  
  • Navzdory renomovanými světovými výrobci vodního paprsku všeobecně proklamované technické nemožnosti a ekonomické nevýhodnosti procesu recyklace použitého  abrasiva vyvinula PTV, s r.o., unikátní zařízení na recyklaci abrasiva, které funguje automaticky, efektivně, bez nároků na obsluhu a velmi ekonomicky výhodně. Aktuálně probíhá na stroj několik patentových řízení.