Firemní aktuality

02.05.2024

Akce na ND společnosti PTVCZ

Akce na ND společnosti PTV CZ - Ukončena

15.11.2023

Srovnání RAMS V3 a V3A modernizovaná RAMS2

Porovnání technologie recyklační jednotky abraziva staršího typu RAMS V3 a novějšího typu RAMS V3A a modernizovaná sušící jednotka RAMS2

10.10.2023

64. ročník MSV Brno

64. ročník mezinárodního strojírenského veletrhu již začal a my se těšíme na Vaši návštěvu

Firma PTV, spol. s r.o., byla v únoru 1991 založena odborníky, kteří technologii vysokotlakého kapalinového paprsku ( dále jen VKP) prosadili ve východní Evropě již v roce 1986 jako zástupci firmy FLOW Int. - USA. Firma FLOW vyvinula vysokotlaké čerpadlo pro použití v kosmickém programu a jako vůbec první na světě zahájila v roce 1971 komerční využití této technologie. Z počátečního období zaměřeného pouze na obchod se firma přeměnila na firmu zaměřenou na výrobu s důrazem na vlastní vývoj.První čerpadlo vlastní konstrukce bylo uvedeno na trh v roce 1996, první komplexní systém včetně CNC X-Y stolu v lednu 2000.  Vysokotlaké komponenty používané v čerpadlech jsou výrobkem firmy H2OJET, USA, se kterou byla zahájena spolupráce v roce 2001.

PTV nabízí

  •  Absolutně největší zkušenosti v oblasti vodního paprsku ve východní Evropě – již téměř 700 instalací pracovišť obsahujících více než 600 CNC X-Y stolů vlastní výroby
  •  Více než 70 vysocekvalifikovaných pracovníků, z nichž řada má více než 25 let zkušeností v oblasti vodního paprsku
  • Širokou škálu technických řešení zahrnujících jak standardní výrobky, tak i ekonomické varianty, speciální aplikace ale i  individuální požadavky zákazníka na techniku, rozměry strojů či jejich aplikace. Vysoká flexibilita je základním přístupem k požadavkům zákazníka.
  • Rozsáhlý sklad provozních materiálů a náhradních dílů.
  • Zkušený tým odborníků vykonávajících servisní podporu, v případě potřeby i v režimu 24/7.
  • Zkušenosti s dodávkami systémů do zahraničí, výrobky PTV, s r.o. jsou již  nainstalovány ve 36 zemích Evropy, Asie a Ameriky.  
  • Navzdory renomovanými světovými výrobci vodního paprsku všeobecně proklamované technické nemožnosti a ekonomické nevýhodnosti procesu recyklace použitého  abrasiva vyvinula PTV, s r.o., unikátní zařízení na recyklaci abrasiva, které funguje automaticky, efektivně, bez nároků na obsluhu a velmi ekonomicky výhodně. Aktuálně probíhá na stroj několik patentových řízení.