Firemní aktuality

14.01.2022

Nabídky zaměstnání

Společnost PTV, spol. s r.o. hledá zaměstnance na posílení svého týmu

08.12.2021

Omezení provozu na přelomu roku 2021/2022

OZNÁMENÍ O OMEZENÍ PROVOZU

15.11.2021

62. ročník MSV Brno skončil

Děkujeme za Vaši návštěvu

Reportáž z MSV BVV 2014

30.09.2014

HOSPODÁŘSKÉ NOVINY přináší reportáž ze světové premiéry HP čerpadla PTV H2O JETS 5,7/60c na MSV 2014

Hospodářské Noviny

Unikátní čerpadlo PTV H2O JETS 5,7/60c zlevní řezání vodním paprskem

Česká firma PTV vyvinula ve spolupráci s Výzkumným ústavem geoniky a Vysokou školou báňskou unikátní vysokotlaké čerpadlo pro technologii řezání kapalinovým paprskem. Proti běžně dodávaným vysokotlakým čerpadlům zvýší produktivitu technologie až o 60 %.

"Jde o zařízení s příkonem 56 kW, které dává na jeden multiplikátor 5,8 litru, to je ten hlavní unikát," popisuje Martin Jaroš z firmy PTV. Díky tomu totiž lze za stejné náklady řezat na větší trysky, tedy na vyšší výkon nebo k čerpadlu připojit dvě nebo více hlav. "Zákazníci si často koupí abrazivní stůl a stůl pro řezání na čistou vodu a obě technologie pak obsluhují jedním čerpadlem," doplňuje další benefit Jaroš. Při čtyřletém vývoji nového produktu také eliminovali vysokotlaké dílce, které je nutné měnit. Těsnicí komponenty zredukovali natolik, že v celkovém součtu ušetří proti klasickému multiplikátoru až 50 % nákladů.

"Výhody nového čerpadla oceňují nejen naši velcí odběratelé v České republice jako je ŽĎAS nebo Slovácké strojírny, zájem o něj mají například i výrobci titanu v zahraničí," dodává Jaroš.

Firma PTV pracuje i na inovacích svých dalších produktů, nový typ čerpadla uvede už za měsíc. Na příštím Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně pak plánuje představit novinky v oblasti recyklace.